Achttien landen nemen deel aan het Aziatisch kampioenschap

   rechts op de foto  sprintcoach Kévin Sireau (Fra) die door Sports Authority of India is benoemd voor een ambtstermijn van vier jaar, onder voorbehoud van jaarlijkse evaluatie.

In totaal zullen 18 landen vanaf vandaag t/m maandag  26 febr, deelnemen aan de Aziatische kampioenschappen in New Delhi (India), voor de categorieën elite, junioren en para-cycling, met 326 atleten in de pré-registration, uit landen als Saoedi-Arabië, Bangladesh, China, Taipei, Korea, Verenigde Arabische Emiraten, Hong Kong, India, Indonesië, Iran, Japan, Kazachstan, Laos, Macau, China, Maleisië, Nepal, Thailand en Oezbekistan.
Uiteraard zijn er geen Pakistaanse riders aanwezig vanwege de gebruikelijke visumproblemen.

De evenementen worden gehouden in het Indira Gandhi Sports Complex Velodrome, gebouwd voor de Commonwealth Games 2010 , en een van de beste faciliteiten in Azië, waar dit evenement ook in 2021 plaatsvond en die bij deze gelegenheid de 43e editie in de elitecategorie markeert, 30e  in de juniorcategorie en 12e in para-cycling.

  de Koreaanse delegatie, 17 elite en 14 junioren vloog zaterdag naar India
Het spreekt voor zich dat Japan en China de favoriete landen zijn, vooral het Japanse team,  grote winnaar van het laatste continentale kampioenschap, dat afgelopen juni in Nilai (Maleisië) werd gehouden.
China moet in dit evenement echter meer schitteren dan zijn continentale rivalen, om zijn kwalificatiekansen voor de Olympische Spelen te vergroten.
Met de focus op het kampioenschap zullen er zes dagen competitie zijn met de tweeëntwintig disciplines van het wereldkampioenschap, zowel voor elites als junioren, mannen en vrouwen : individuele en team sprint, keirin, 500 meter/kilometer, individuele en ploegenachtervolging, scratch, elimination, puntenkoers, omnium en madison.

‘Oceania Track Championships’ – slotdag

  wereldkampioen Aaron Gate won op de slotdag ook zijn puntenkoers

Zoals verwacht rondde de Nieuw-Zeelander Aaron Gate zijn optreden op de slotdag van de ‘Oceania Track Championships’ af met de vijfde titel en wel in de specialiteit waarin hij wereldkampioen is, de puntenkoers.
Zijn landgenote Ally Wollaston wilde niet achterblijven en ook bij haar stond de teller zondagavond op vijf, door winst in de elimination en de puntenkoers. Australië bevestigde zijn dominantie in de ‘Kurzzeit’ onderdelen, waar Thomas Cornish de kilometer won.

Nieuw-Zeeland kan nu zijn aandacht richten op de uiterst belangrijke ‘Nations Cup’ in Hong Kong waar  onder meer Aaron Gate en Ally Wollaston hun land vertegenwoordigen

          Ally Wollaston (Nzl) met haar vijfde goud na de puntenkoers

Heren puntenkoers
Aaron Gate (Nzl) 91 pts
 George Jackson (Nzl) 89 pts  
 Keegan Hornblow (Nzl) 72 pts

Heren 1 km I.T.T.
 Tom Cornish (Aus) 59,255
  Byron Davies (Aus) 1.00,445
  Nick Kergozou (Nzl) 1.01.067

 

Dames elimination
Ally Wollaston (Nzl)
 Bryony Botha (Nzl)
 Keira Will (Aus)

Dames puntenkoers 25 km
 Ally Wollaston (Nzl) 57 pts
  Michaela Drummond (Nzl) 36 pts
  Emily Shearman (Nzl) 22 pts

Kota Asai (S-1) wint G-3 toernooi in Takamutsu

De finale van het G-3 toernooi in Takamutso om de 73ste Memorial ‘Tamamo Cup Championship’ !7 t/m 20 febr.) werd vandaag gewonnen door de 39-j.jarige Kota Asai (S-1) Hij verwees Yuji Matsuura (SS) met een gering verschil naar de tweede plaats . Voor Kota Asai, die in 2015 en 2017 de ‘Keirin Grand Prix’ won is het zijn vierendertigste eindwinst in een G-3 toernooi!! Zijn laatste zege dateert van november 2023.
  Kota Asai ontving het gebruikelijke bedrag als winnaar van een G-3 namelijk € 30.800,- 

De totale omzet (gambling) gedurende de vier dagen van het evenement bedroeg 6.103.966.300 yen,(= € 37.644.936,- ) wat ruimschoots de doelstelling van 5,4 miljard yen overtrof.

Kota Asai neemt eerst aan twee F-1 toernooien deel voordat hij op 28 maart van start gaat in het G-3 toernooi in Takeo.
In de maand februari werden er drie G-3 toernooien gehouden.

‘Oceania Track Championships’ – dag 3

  podium heren elimination
Op de voorlaatste dag van de ‘Oceania Track Championships’ dat zondag in Cambridge eindigde, pakte Aaron Gate (Nzl) opnieuw twee titels elimination en madison, en dat brengt zijn totaal op vier in dit continentale kampioenschap
De enige Australische elite-overwinning op de voorlaatste dag werd behaald door Kristina Clonan op de 500 meter I.T.T., die haar derde goud van het kampioenschap – samen met de sprint en keirin – binnenhaalde.
Gate kan de Oceanische kampioenschappen op de slotdag afsluiten met een vijfde goud in de puntenkoers, waar hij zal vertrekken in de regenboogtrui die hij in augustus 2023 in Glasgow won.
  de winnaars van de continentale madison titel

Heren elimination
Aaron Gate (Nzl)
 Graeme Frislie (Aus)
 Joel Douglas (Nzl)

Heren madison 50 km gemiddeld 56,388 km/uur
 Aaron Gate – Tom Sexton (Nzl)112 pts
 George Jackson Bailey O’Donnell (Nzl) 80 pts
 Keegan Hornblow – Joel Douglas (Nzl) 46pts

Dames 500 meter I.T.T.
 Kristina Clonan (Aus) 33,411
 Shaane Fulton (Nzl) 33,960
 Alessi McCaig (Nzl) 34,182

Dames madison 30 km gemiddeld 45,860 km/uur
 Bryony Botha – Michaela Drummond (Nzl) 47 pts
 Ally Wollaston – Sammi Donnelly (Nzl) 40 pts
 Claudia Marcks – Keira Will (Aus) 32 pts

Belgische afvaardiging naar ‘Nations Cup’ in Hong Kong

  Jules Hesters neemt aan het omnium en madison deel in Hong Kong
Onderstaand de namen van de atleten, inclusief de onderdelen waarvoor ze als reserve door de KBWB  zijn aangemeld bij de UCI om aan de tweede ‘Nations Cup’ van dit seizoen in Hong Kong deel te nemen. Bij de ploegenachtervolging is gekozen voor een team dat vooral ervaring op moet doen.
  Lotte Kopecky laat zien dat een combinatie weg met de baan mogelijk is
Ruben Apers (team pursuit)
Thibaut Bernard (team pursuit)
Tom Crabbe (team pursuit)
Stan Dens (team pursuit)
Jules Hesters (elimination – omnium – madison)
Milan Van Den Haute (elimination – *omnium – madison)
Yoran van Gucht (team pursuit)
Nicky Degrendele (sprint – keirin)
Lotte Kopecky (omnium – keirin)
Julie Nicolaes (sprint -keirin) *reserve

Individual neutral athletes naar Hong Kong

  Alina Lysenko stapte op haar zeventiende over van kunstschaatsen naar baanwielrennen
Enkele dagen later dan de geplande datum publiceerde de UCI de pré-registration voor de tweede Round van de ‘Nations Cup’ die van 15 t/m 17 maart in Hong Kong wordt gehouden.
oor het eerst sinds de sancties die twee jaar geleden van kracht werden tegen Rusland en Wit-Rusland ook Russische atleten aangemeld onder de naam AIN (Neutral Individual athletes), wat misschien wel de oorzaak kan zijn van de vertraging bij de publicatie. Dat Hong Kong (= China) deze atleten toelaat was te verwachten. Canada zal naar verwachting geen atleten met de neutrale status toelaten
  er mag niet aan team onderdelen, team sprint – team pursuit en madison worden deelgenomen
Heren
Aleksandr Dubchenko: sprint – keirin 
Nikita Kalachnik: sprint – keirin –
Nikita Kiriltsev: sprint – keirin
Sergei Rostovtsev: elimination
Ilya Saveki: omnium
Ivan Smirnov: elimination

Dames
Yana Burlakova: sprint – keirin
Alina Lysenko: sprint – keirin