World Cup Minsk – first day

 
het podium dames team  sprint kleurt vooral Russisch
Nils van ’t Hoenderdaal -Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben in het Wit-Russische Minsk, bij het eerste WB-weekend van het seizoen goud veroverd op de teamsprint. In de finale was het drietal te sterk voor de Britten Ryan Owens,Jack Carlin en Jason Kenny: 42,204 om 42,590. Ook het brons ging naar Nederland.De BEAT- formatie (Roy van den Berg,Theo Bos en Matthijs Büchli) versloeg in de strijd om de derde plaats de Fransen SebastienVigier,Melvin Landerneau en Michael D’Almeida: 43,018 om 43,154. Nederland won half oktober in Apeldoorn goud bij de EK.In de finale reden toen Van den Berg,Lavreysen en Hoogland.

De USA dames wonnen de team pursuit
Bij de dames toonde Kirsten Wild weer eens haar klasse op de scratch.De Zwolse,die bij de EK werd onttroond door de Britse Emily Nelson,hield nu in de sprint iedereen achter zich. Wild won op dit nummer (40 ronden,met op het eind een sprint om de medailles)vier WK-plakken (goud in 2015 en 2018) en drie EK-medailles (goud in 2018).Dit jaar veroverde ze goud bij de Europese Spelen,maar bij de EK werd ze slechts zevende.Ze haalde vervolgens haar gram met goud op het omnium en de afvalkoers en brons op de madison,met Amy Pieters.

De Europese kampioenen op weg naar winst in de World Cup

Dames team sprint
1. Gaprom-Rusvelo 32,945
2. Russian Federation33,262
3. Erdgas 2012 33,016
4. Netherlands  33,238

Dames team pursuit
1. USA 4:13,762
2. Germany 4:14,386
3. Italy 4:16,430
4. France 4:18,667

Dames scrtatch
1. Kirsten Wild
2. Martina Fidanza (Ita)
3. Jennifeer Valente (USA)
20. Gilke Croket (Bel)

Dames points race
1. Jennifer Valente (USA) 69 pts
2. Maria Giulia Confalonieri (Ita) 38 pts 3. Tatsiana Sharakova (Blr) 35 pts
4. Amy Pieters  32 pts
14. Annelies Dom (Belg) 0 pts

 

Men team sprint
1. Netherlansds 42,204
2. Great Britain 42,590
3. Beat Cycling Club 43,018
4. France 43,154

Men team pursuit
1. Denmark 3:50,207
2. France 3:51,777
3. Italy 3:51, 689
4. Germany 3:52,685

Men point race
1. Mark Stewart (Gbr) 95 pts
2. Sebastian Mora (Esp) 87 pts
3. Andreas Graf (Aut) 55 pts
4. Kenny De Ketele  54 pts
19. Roy Pieters (Ned) 0 pnt