Veel nieuws  van organisatorische zijde

   het Albert Richter  Velodrome in Keulen (Ger) wordt geheel verbouwd en overkapt

Omdat de UCI een evenwicht probeert te zoeken tussen de continenten en het WK in 2023 in Europa plaats vond en de Spelen in 2024 in Parijs zal er in 2024 geen ‘Nations Cup’ Round in Europa worden gehouden. Ook zou men de naam ‘Nations Cup’ willen veranderen in ‘World Cup’, dus terugkeren naar de vroegere benaming.

De Duitse stad Keulen heeft zich bij de UEC aangemeld om het EK voor elite in 2027 te organiseren.
Zoals bekend wordt het Albert Richter Velodrome geheel gerenoveerd en overdekt>
Ter herinnering, het EK zal in 2024 plaatsvinden in Omnisport in Apeldoorn (Nederland) en volgens onze informatie in 2025 in Heusden-Zolder (België). De editie van 2026 is nog niet toegekend vanwege het Europees Superkampioenschap.

In 2024 zal de stad Cottbus in Duitsland gastheer zijn van het EK voor junioren & beloften en heeft zich ook, vernamen we, aangemeld voor 2026 en 2028. Voor 2025 heeft Tel-Aviv (Israël) de beste papieren terwijl Heusden- Zolder (België), waarmee de UEC goede relaties onderhoudt dankzij de BMX European Cup (zelfde organisator), goede kans maakt om het kampioenschap in 2027 binnen te halen.