Speurwerk van de hand van Eric de Man


Laura Kenny- Trott in het bezit van vier Olympische medailles was als junior in the Next Generation present
Nu de befaamde wedstrijd voor junioren ‘Next Generation’  in Omnisport weer voor de deur staat (17 t/m 19 jan), heeft Eric de Man, altijd aanwezig in Omnisport, eens op een rijtje gezet welke latere Olympische- en Wereldkampioenen in hun juniorentijd hebben deelgenomen in Omnisport Apeldoorn. Het is een indrukwekkende lijst.
Opmerking: van het jaar dat in Alkmaar werd gereden (2016) i.v.m. de vervanging van de baan in Omnisport heeft Eric geen deelnemerslijst, zodat dat jaar buiten beschouwing is gebleven.

de nog jonge Ethan Hayter, die na de Spelen de baan vaarwel zegt, is een van de wereldkampioenen
 
Niet minder dan 14 latere Olympische- en Wereldkampioenen hebben deel genomen als junior:
Laura Kenny- Trott (OS ploegenachtervolging 2012 en 2016, OS omnium 2012 en 2016, WK ploegenachtervolging 2011, 2012, 2013 en 2014, WK omnium 2012 en 2016, WK scratch 2016);
Matthijs Buchli (WK teamsprint 2018 en 2019, WK keirin 2019);
Kian Emadi (WK ploegenachtervolging 2018);
Philip Hindes (OS teamsprint 2012); Lucas Liss (WK scratch 2015);
Nils van ‘t Hoenderdaal (WK teamsprint 2018);
Elis Ligtlee (OS keirin 2016);
Lotte Kopecky (WK madison 2017);
Jan-Willem van Schip (WK puntenkoers 2019);
Nicky Degrendele (WK keirin 2018);
Emily Nelson (WK madison 2018);
Amalie Dideriksen (WK weg 2016);
Ethan Hayter (WK ploegenachtervolging 2018); 
Pauline Grabosch (WK teamsprint 2018).

De Française Mathilde Gros maakte in 2016 te Alkmaar al indruk
 
Andere inmiddels bekende baanrenners en -rensters op de deelnemerslijst, in volgorde van het jaar van deelname, zijn onder andere: Hugo Haak (Ned), Shanne Braspennincx (Ned), Gilke Croket (Bel), Jasper de Buyst (Bel), Robin Wagner (Cze), Jonas Rickaert (Bel), Otto Vergaerde (Bel), Maximilian Beyer (Ger), Victoria Williamson (Gbr), Verena Eberhardt (Aut), Kyra Lamberink (Ned), Gudrun Stock (Ger), Maximilian Dörnbach (Ger), Sam Ligtlee (Ned), Lindsay de Vylder (Bel), Domenic Weinstein (Ger), Mark Jurczyk (Cze), Vasilijus Lendel (Lt, Svajunas Jonauskas (Lt, Emily Kay (Gbr), Lisa Klein (Ger), Nicolas Pietrula (Cze), Robbe Ghys (Bel), Joe Truman (Gbr), Sophie Capewell (Gbr), Emma Hinze (Ger), Hetty van de Wouw (Ned), Steffie van der Peet (Ned), Mathilde GRos (Fra) Gerben Thijssen (Bel), Mikkel Bjerg (Den), Eleanor Dickinson (Gbr), Franziska Brausse (Ger), Frederik Madsen (Den), Niklas Larsen (Den), Rasmus Pedersen (Den), Martin Cechman (Cze), Fabio van den Bossche (Bel), Amber Joseph (Bar), Shari Bossuyt (Bel), Marie Le Net (Fra), Viktoire Berteau (Fra), Clara Copponi (Fra), Matias Gunnar Malmberg (Den), Lauren Bate-Rowe (Gbr), Lea Sophie Friedrich (Ger), Rayan Helal (Fra) en Petr Kelemen (Cze)

de winnaar van de Bremer Six was deelnemer aan het event ‘Next Generation’

Andere junioren zijn later vooral als wegrenner bekend geworden (hier zouden we ook Amalie Dideriksen (Den)) en Lisa Klein (Ger) weer kunnen noemen): Coryn Rivera , Petr Vakoc (Cze), Jasper Stuyven (Bel), Dylan van Baarle (Ned), Dylan Groenewegen (Ned), Martijn Tusveld (Ned), Taco van der Hoorn (Ned), Aimé de Gendt (Bel), Rick Zabel (Ger), Pascal Ackermann (Ger), Nils Politt (Ger), Tao Geoghegan Hart (Gbr), Nils Eekhof (Ned) en Lorena Wiebes (Ned).

Vreemde eend in de bijt is Kaitlyn Antonneau, deelneemster in 2009 en nu (als Kaitlyn Keough) behorend tot de betere … veldrijdsters.