Panamericano de pista junior – dag 2

   podium dames junioren scratch
Met opnieuw drie gouden medailles en twee bronzen domineerde Colombia donderdag de tweede wedstrijddag in het Pan Amerikaans track championship voor junioren dat t/m zondag wordt gehouden op de baan van el Velódromo de la Villa Deportiva Nacional Videna in Lima (Peru).
  podium heren junioren keirin

Heren junioren keirin
 Juan Diego Bautista (Col)
 Salvador Nuño (Mex)
 Danell James (T & T)

Heren junioren scratch
 Lucca Ferreira ( Bra)
 Matheus Constantino (Bra)
 Juan Manuel Zapata (Col)

 

Dames junioren scratch
 Luciana Osorio (Col)
 Javiera Mansilla (Chi)
 Angelina Roa ( Col)

Dames junioren elimination
 Angelina Roa (Col)
  Marlen Rojas (Chi)
  Marcela Salazar (Mex)

Internationaler Brandenburger Sprinter Cup

 
Duitsland heeft deze week, vrijdag 21 en zaterdag 22 juni, opnieuw een van zijn internationale baanwedstrijden, gericht op sprinters, met de 2e Lauf ‘Brandenburger Sprintcup’, op de wielerbaan in de Oderlandhalle in Frankurt a/d Oder.
Het is een evenement waarbij das Publikum, das unseren Olympiakader mit viel Applaus in Richtung Paris verabschiedet.
  de Pool Mateusz Rudyk verkeert ook in een uitstekende vorm  

Onder de inschrijvingen bevindt zich een groot deel van de beste Duitse specialisten zoals Stefan Bötticher, Luca Spiegel, Maximilian Dörnbach, Nik Schröter, Marc Jurckzyk en Joachim Eilers, de Polen Mateusz Rudyk, Rafal Sarnecki, Konrad Burawski, de Hongaar Sandor Szalontay, de Argentijn Lucas Villar, de Tsjechen Matej Bouuslavek en de Nederlander Lars Romijn.

Bij de dames de Duitse sterren Emma Hinze, Lea-Sophie Friedrich, Pauline Grabosch en Alessa-Catriona Pröpster , de Poolse Marlena Karwaka, Urszula Los, Nikola Sibiak of Paulina Petri, de Tsjechische Anna Jabornikova, de Litouwse Migle Lendel en de Nederlandse sprintsters Kim Kalee en Ruby Huisman.
De heren o.a. Roger Kluge en Theo Reinhardt rijden elke dag twee manches achter de derny

 

Nederlandse afvaardiging ‘International Belgian Track Meeting’

  de collega’s van Vincent – Hoppezak en Philip Heijnen zijn op hoogtestage in aanloop naar de Spelen  
Aan het UCI class-1 evenement ‘International Belgian Track Meeting’ dat dit jaar i.v.m. de snel naderende Spelen van 28 t/m 30 juni in het VWEM in Gent wordt gehouden heeft de K.N.W.U. onderstaande atleten ingeschreven
  voor Maike van der Duin en Lisa van Belle is dit een generale repetitie voor de Spelen   

Dames ‘Kurzzeit’
Ruby Huisman

Dames endurance
Maike van der Duin – Lisa van Belle – Babette van der Wolf

Heren ‘Kurzzeit’
Daan Kool – Tijmen van Loon

Heren endurance
Elmar Abma – Matthijs Büchli – Vincent Hoppezak – Roy Eefting – Philip Heijnen – Brian Megens – Casper van Uden – Julian Vergouw

 Heren junioren
Collin Westbroek – Jan van Schaik

Dames junioren
Jenna van Tongeren – Maureen Abma

Katie Archiblad mist de Spelen door bizar tuinongeluk

  We delen in Katie’s verdriet over haar blessure en de wrede manier waarop haar de kans is ontzegd om te rijden voor de medailles waar ze in Parijs zo naar verlangde”, aldus British Cycling
van 2016 en 2020 – zal de Spelen van volgende maand in Parijs missen nadat ze haar been brak bij een bizar ongeluk. Archibald (30) brak twee botten in haar been en scheurde ligamenten van het bot nadat ze over een afstapje in haar tuin was gestruikeld.
In een bericht op Instagram op donderdag zegt Archibald dat ze woensdag een operatie heeft ondergaan om de breuken en ligamentschade te herstellen. “Ik struikelde over een afstapje in de tuin en slaagde erin om op de een of andere manier mijn enkel te ontwrichten; breek mijn scheenbeen en kuitbeen; en scheurde twee ligamenten van het bot. Wat maakt het uit,” zei Archibald.

Waarom Louis Pijourlet achter de motor terugkeerde

  podium ‘Grand Prix demi fond ‘St. Denis de l’Hotel
Op zaterdag 8 juni won de 28-jarige Louis Pijourlet de “Grand Prix de demi-fond de Saint-Denis-de-l’Hôtel’ (frankrijk)
De acht deelnemers reden 3 manches.
Zijn terugkeer achter de motor, in 2018 reed hij ook enkele wedstrijden, is het werk van Michel Meunier, voormalig voorzitter van ‘l’association France Demi-Fond’ die werd opgevolgd door voormalig Europees kampioen Joseph Berlin-Sémon.
“Tijdens de laatste 3-daagse van Grenoble stelde hij mij het project voor van het Europees Kampioenschap dat hij in 2024 wilde organiseren” , zegt de Franse uurrecordhouder (52,557 km) Maar ondertussen trok de UEC de stekker uit het Europees Kampioenschap demi fond en dus moest Louis Pijourlet zijn plannen herzien. “ Het doel is nu het Franse kampioenschap (7 september in Lyon) .”
  voormalig president van ‘l’association France de demi fond’ wilde het EK in 2024 organiseren maar U kent de afloop
Podium ‘Grand Prix de demi-fond de Saint-Denis-de-l’Hôtel’
1. Louis Pijourlet – Sylvain Pacheco
2. Nathan Chevier – François Toscano
3. Emilien Clère – Antoine Breton

Panamericano de pista junior – dag 1

  podium heren junioren team pursuit
Woensdag begon het Pan American kampioenschap voor junioren op de baan van el Velódromo de la Villa Deportiva Nacional Videna in Lima (Peru).
De Colombiaanse afvaardiging onder leiding van coach John Jaime González kende op de eerste dag een gouden start begon met drie gouden medailles en één zilveren medaille op Peruaanse bodem.
  heren junioren team sprint  

Dames junioren team sprint
Colombia: Nicolle García, Mariana Pérez y Stefany Cuadrado 
 Mexico: Valeria Ruiz, Ximena Guerrero y Carla Dosamante 
 Chili: Constanza Flores, Naharai Neira y Javiera Mansilla 

Heren junioren team sprint
 Colombia: Julián Lugo, Nicolás Olivera y Juan Diego Bautista 
 Trinidad & Tobago: Danell James, Jelani Nedd y Samardo Syndel  Mexico:  César Estrada, Aidyn Robles y Salvador Nuño 

 
  dames junioren team pursuit

Danes junioren team pursuit
Chili: Maite Ibarra, Javiera Mansilla, Naharai Neira y Marlen Rojas
 Colombia Yalecza Marín, Luciana Osorio, Sorley Quesada y Angelina Roa 
Mexico: Viviana Arriaga, Roberta Canavati, Renata Guerra y Silvana López – México

Heren junioren team pursuit
 Colombia: Jerónimo Calderón, Miguel Ángel Marín, Juan Diego Quintero y Juan Manuel Zapata 
 Chili: Vicente Aliaga, Camilo Marti, Raimundo Carvajal, Ignacio Manbran 
 Argentinië: Santiago Gruñeiro, Ramiro Videla, Bautista Nichea y Alberto Pérez – Argentina