Toelatingsceremonie lichting 127 en 128

Op 16 mei vond in de aula van het’ Japan Institute of Keirin’ (JIK) in Izu de toelatingsceremonie plaats van de studenten die tot de lichting 127 (heren) en 128 (dames) zijn toegelaten.
Na een opleiding van 10 maanden studeren ze in maart 2025 af en maken in mei volgend jaar hun debuut als professioneel keirin rider.
Tijdens de ceremonie,waarbij ooj ouders aanwezig waren, werden de namen van alle 93 studenten, 21 dames en 72 heren voorgelezen, en directeur Masamitsu Takizawa, begroette de kandidaten met zijn gebruikelijke ‘strenge maar liefdevolle boodschap.’

’4 Bahnen Tournee’ – Darmstadt

  podium heren omnium
De baan in het Duitse Darmstadt was donderdag vanaf 15.00 uur het toneel van de tweede dag van het ‘4 Bahnen Tournee’. Het hoofdgerecht bestond uit het omnium voor heren met een overwinning voor de in een uitstekende vorm verkerende Moritz Augenstein
  podium dames elimination

Heren keirin class-2
1. Esow Alban (Ind)
2. Ronaldo Laitonjam (Ind)
3. Maxwell Liebeknecht (Aus)
7. Loris Loreman (Ned)
9. Mike Krabbenborg (Ned)
10. Roy Eefting (Ned)

Heren elimination class-2
1. Benjamin Boos (Ger)
2. Moritz Malcharek (Ger)
3. Moritz Augenstein (Ger)

Heren omnium class-2
1. Moritz Augenstein (Ger) 134 pts
2. Max-David Briese (Ger) 127 pts
3. Nicolò De Lisi (Sui) 118 pts
9. Yoran van Gucht (Bel)

 

Dames keirin class-2
1. Emy Savard (Can)
2. Petra Ševčíková (Cze)
3. Anne Slosharek (Ger)

Dames scratch class-2
1. Nora Tveit (Nor)
2. Petra Ševčíková (Cze)
3. Fabienne Jährig,(Ger)

Dames elimination class-2
1. Nora Tveit (Nor)
2. Laura Rodriguez (Spa)
3. Gabriela Bartova (Cze)

Filip Prokopyszyn wint voor derde maal ‘500+1 kolo’

  podium heren na vijf etappes van elk 100 ronden= 5×40 km
De Pool Filip Prokopyszyn heeft voor de derde keer de eindzege behaald in de ’500 + 1 kolo’, die met totaal van vijf etappes van elk 40 km puntenkoers van 14 t/m 16 april werd verreden op de 400 meter lange half overdekte baan in Brno,(Tsjechië) georganiseerd door de plaatselijke club TJ Favorit Brno.
Zijn eerdere overwinningen behaalde hij in 2020 en 2023
Bij de dames ging de overwinning na 5 etappes van 60 ronden in de ‘300+1 kolo’ naar zijn landgenote Poolse Patrycja Lorkowska.
Op de laatste dag stond voor aanvang van de vijfde en beslissende etappe een UCI class-2 elimination op het programma.
          de Poolse Patrycja Lorkowska domineerde de ’300+1 kolo’ bij de dames

Heren elimination class-2
1. Matteo Donegà (Ita)
2. Ramazan Yilmaz (Tur)
3. Žak Eržen (Slo)

Podium heren ‘500+1 kolo’
1. Filip Prokopyszyn (Pol) 188 pts
2. Žak Eržen (Slo) 164 pts
3. Michal Rotter (Cze) 146 pts

 

Dames elimination class-2
1. Olijvia Baleišytė, (Ltu)
2. Rabazynsaka (Pol)
3. Zuzanna Chylinska (Pol

Podium dames ‘500+1 kolo’
1.Patrycja Lorkowska (Pol) 181 pts
2.Olijvia Baleišytė, (Ltu) 147 pts
3. Zuzanna Chylinska (Pol) 146 pts

’500+1 kolo’- scratch

Op de tweede dag van het driedaagse event ’500+1 kolo’ stond voor aanvang van de gebruikelijke 2 etappes puntenkoerswerd voor de  de heren  en dames  een UCI class-2 wedstrijd op het programma. De Tsjech Michal Rotter begint vandaag als leider aan de laatste etappe over 100+1 kolo.

Heren scratch class-2
1. Oskar Winkler (Den)
2. Ramazan Yilmaz (Tur)
3. Radovan Štec (Cze)
4. Matteo Donegà (Ita)
5. Richard Habermann (Cze)

 

Dames scratch class-2 
1.Eliza Rabazynska (Pol)
2. Olijvia Baleišytė (Ltu)
3. Tetsyana Klimchenko (Ukr)
4. Yelyzaveta Holod (Ukr)
5. Oris Bash Dubinski (Isr)

                             
                             
                             

Regen spelbreker op eerste dag ‘4 Bahnen Tournee’

De start van het ‘4 Bahnen Tournee’ in het kader van de  ‘Silbernen Eulen’ in Ludwigshafen is gisteravond grotendeels ten prooi gevallen aan de regen. Slechts een fractie van de wedstrijden kon worden verreden.
Am heutigen Abend findet der zweite Lauf der 4-Bahnen-Tournee in Darmstadt statt.
 podium dames puntenkoers

Dames elimination class-2
1. Jasmin Liechti (Sui)
2. Petra Ševčíková (Cze)
3. Alžbeta Bačíková (SVK)

Dames puntenkoers class-2
1. Petra Ševčíková (Cze) 26 pts
2. Nora Tveit (Nor) 21 pts
3. Fabienne Jährig (Ger) 15 pts

  Heren elimination class-2
1. Moritz Augenstein (Ger)
2. Clever Jose Martinez Moros (Ven)
3. Damien Fortis (Sui)
19. Yoran van Gucht (Bel)
30. Roy Eefting (Ned)

Laatste EK stayer in 2023

  Reinier Honig gaat de boeken in als de laatste Europees kampioen stayer
L’UEC a décidé la mort du championnat d’Europe des stayers.
Quel avenir pur le demi-fond?
Er zal in 2024 geen Europees kampioenschap achter zware motoren (stayeren) noch achter de derny worden gehouden zo lazen we op de Franse website Directvelo. Dat heeft de Europese Wielerunie (UEC) besloten, die het laatste Internationale kampioenschap van een discipline schrapt die op het programma stond van het eerste Wereldkampioenschap Baankampioenschappen in 1893.

De nieuwsbrief van Stayer France- onthult een van de argumenten die de UEC naar voren heeft gebracht voor de afschaffing van het kampioenschap: ” het gebrek aan interesse van de meerderheid van de Europese nationale federaties “. De verwachting is dat Reinier Honig, die in 2023 de Europese titel in Pordenone won, de laatst kampioen zal zijn