• Translator

  • 8e editie ‘JICF International Track Cup ‘ – dag 1


    Wai Sze Lee won het onderdeel keirin
    Zaterdag stonden in de Chiba Dome, de tweede overdekte velodrome in Japan met een 250 meter baan waar normaliter de Pist6 keirinwedstrijden worden gehouden, heren en dames met echt snelle benen aan de start voor het tweedaagse event ‘JICF International Track Cup’ (UCI class-2)
    De afkorting JICP = Japan Intercollegiate Cyling Federation Zaterdag stonden de keirin en madison op het programma. Vandaag het sprinttoernooi en omnium voor heren en dames

    podium heren madison
     

    Heren keirin (UCI class-2)
    1. Sjinji Nakano (Jap)
    2. Kayo Ota (Jap)
    3. Shin Feng Kang (Tpe)

    Heren madison 30 km
    1. Chun Wing Leung – Ka Yu Lueng (HKG) 77 pts
    2. Ching Yin Mow – Kai Kwong Tso (HKG) 52 pts
    3. Tatsuyoshi Nakamura – Toranosuke Yamashita (Jap) 21 pts

    Dames keirin (UCI Class-2)
    1. Wai Sze Lee (HKG)
    2. Cho Yiu Yeung (HKG)
    3. Tzu Chun Wang (Tpe)

    Dames madison 20 km
    1. Sze Wing Lee- Qianyu Yang (HKG) 41 pts
    2. Ting Ying Huang – Ke Xin Zeng (Tpe) 30 pts
    3. Yao Pang – Bo Yee Leung (HKG) 14 pts

    Baneholdet skal forsvare europamestertitel

    Vorig jaar werden de Deense heren Europees kampioen in de ploegenachtervolging (  ze versloegen Zwtserland in de finale) en die titel moeten ze nu verdedigen tijdens het EK in München.
    Het Deense nationale team zal aan maar liefst tien disciplines deelnemen tijdens het EK van 11 t/m 16 augustus.
    Hoofdcoach Casper Jørgensen heeft de volgende renners geselecteerd:
    Heren:
    Tobias Aagaard Hansen: elimination – omnium – madison – team pursuit
    Rasmus Lund Pedersen : scratch – 1 km T.T. – team pursuit
    Carl-Frederik Bévort : team pursuit
    Robin Juel Skivild: individual pursuit – madison- team pursuit

    Dames:
    Amalie Dideriksen : omnium – madison
    Julie Leth :puntenkoers – madison

    Bij de heren is het een relatief jonge ploeg die van start gaat en dat zie je terug in de verwachtingen.
    “In de team pursuit strijden we als titelverdediger, maar de concurrentie is dit jaar meteen flink geïntensiveerd, dus we zullen tevreden zijn als we in de top 4 kunnen eindigen”, zegt Casper Jørgensen.
    De Deense heren zijn in goede vorm, want ze zijn net terug van een trainingskamp van drie weken in Livigno, Italië.
    In de overige disciplines werken we niet met concrete doelstellingen, aangezien het niveau van de renners ten opzichte van de absolute wereldelite nog niet bekend is.

    6 Giorni delle Rose:  Donegà – Moro ancora leader


    het Filippo Ganna – Michele Scartezzini (Ita)won vrijdagavond de madison van 30 km

    Het koppel Stefano Moro – Matteo Donegà, leidt ook na de tweede avond. Het voelt echter de hete adem in de nek van de naaste achtervolgers die vrijdagavond de madison wonnen.
    De flying lap leverde een zege op voor het duo Mattia Pinazzi – Davide Boscaro met een tijd van 20 “897

    Scratch ed eliminazione donne elite
    Vrijdagavond stonden er ook twee UCI class-1 wedstrijden voor dames op het programma. Zowel in de scratch als de elimination was er sprake van een dubbelslag voor de Poolse deelneemsters


    podium dames UCI class-1 elimination

    Dames scratch (UCI class-1)
    1.Nikola Wielkowska (Pol)
    2. Nikol Plosaj (Pol)
    3. Francesca Selva (Ita)
    11. Maaike Brandwagt (Ned)

    Dames elimination (UCI class-1)
    1. Patrycja Lorkowska (Pol)
    2. Nikol Plosaj (Pol)
    3. Ziortza Isasi Christobal (Spa)
    20. Maaike Brandwagt (Ned)

    Heren SGR na tweede avond
    1. Matteo Donegà – Stefano Moro (Ita) 35 pts
    2. Filippo Ganna – Michele Scartezzini (Ita) 32 pts
    3. Vlas Shchikin – Ilia Shchegolkov (Rus) 20 pts
    4. Bartoz Rudyk – Daniel Staniszewski (Pol) 18 pts
    5. Dik Calvin (Ger) – Nicolo De Lisi (Sui) 13 pts

    Achtervolger Brian Megens alsnog naar EK


    Brian Megens in zijn poging alsnog aan de EK limiet te voldoen  
                                                                                            foto: Tim de Boer
    De Nederlandse kampioen individuele achtervolging Brian Megens is door de KNWU alsnog aan de afvaardiging naar het EK in München toegevoegd.
    Vrijdagmiddag jl voldeed hij op de 200 meter baan in het Velodrome Amsterdam, met slechts zijn vriendin als toeschouwer, aan de door de nationale wielerbond gestelde eis ( timecut) het realiseren van een tijd van 4:18,00 of lager.
    Hij zette in het bijzijn van o.a. coach Mehdi Kordi een tijd van 4:17,2 op de klokken.
    In München hoopt hij tijdens de kwalificatie sneller te zijn dan het huidige Nederlandse record dat met een tijd van 4:16,343 in handen is van Jenning Huizenga.

    Nederlandse sprinters vinden 200 meter baan onveilig

    Toen  de selectie van Nederland voor het komende EK  bekend werd  dacht menigeen dat de niet deelname van de Nederlandse topsprinters Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland aan de onderdelen sprint en keirin op een vergissing berustte, blijkt uit  reacties die ij ontvingen, aangezien beiden samen met Roy van den Berg wel de team sprint rijden.

    Gister verschafte de tweevoudig Olympisch kampioen en negenvoudig wereldkampioen op zijn Instagram meer duidelijkheid. “We gaan volgende week naar München voor het EK. Ik zal helaas niet aan de individuele onderdelen deelnemen. In voorbereiding op het WK past een baan van 200 meter niet in het programma. Ik kijk nog steeds uit naar enkele korte explosieve team sprint samen met Roy van den Berg en Jeffrey Hoogland”

    Zonder dat hij op details ingaat is wel duidelijk dat veiligheid een zeer grote rol heeft gespeeld bij deze beslissing
    Bondscoach René Wolf sprak deze week om hem moverende reden nog over ‘meer ruimte geven voor rust’!!

    Wat een weelde voor de Nederlandse stayers!

    Op zaterdag 13 augustus wordt vanaf 14.30 uur op de 333 meter lange betonnen Radrennbahn in Bielefeld (Ger) de 4e ‘Internationaler Steherpreis’ verreden.
    Twee ‘Vorläufe van 20 km mit internationalen Gespannen’ bepalen ‘den Einzug in das kleine oder große Finale’.(over 100 ronden)
    Met name wedstrijdleider Stefan Klare heeft het verzoek vanuit Nederland gehonoreerd en een vijftal vaderlandse stayers startgelegenheid geboden.
    Glenn van Nierop achter Marten Vosmer                (foto Marco Knies)

    Vorlaufe 1
    Jakub Filip (Cze) – Sven Lohse (Ger)
    Tom Wijfje – Christian Bosch (Ned)
    Robert Retschke (Ger) – Holger Ehnert (Ger)
    Nils El Kanji (Ger) – Gerd Gessler (Ger)
    Reinier Honig  – Jos Pronk (Ned)
    Luca Harter (Ger) – Matthias Acker (Ger)
    Leo Bouvier (Fra) – Antoine Breton (Fra)
    Luuk Jansen  – Lutz Weiß (Ger)

    Vorlaufe 2
    Konstantin Lohse (Ger) – Sven Lohse (Ger)
    Jesper Dijksman  – Christan Bosch (Ned)
    Christopher Schweizer (Ger) – André Dippel (Ger)
    Stefan Schäfer (Ger) – Gerd Gessler (Ger)
    Glen van Nierop  – Carsten Kirchner (Ger)
    Moritz Kaase (Ger) – Matthias Acker (Ger)
    Emilien Clère (Fra) – Antoine Breton (Fra)
    Martin Gründer – Lutz Weiß (Ger)