Overtuigend vijfde EK goud voor Nederlandse team sprinters

De Nederlandse teamsprinters zijn in Zwitserland voor de vijfde keer in zes jaar Europees kampioen geworden. Roy van den Berg,Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland waren in de finale een klasse apart en ruim een seconde sneller dan de Britten Alistair Fielding, Hamish Turnbull en Jack Carlin (Nederland werd in 2017 derde achter Frankrijk en Duitsland en won sindsdien vier van de vijf Europese titels (in 2020 deed Nederland vanwege Covid-19 niet mee),vier van de vijf wereldtitels (op het laatste WK was Australië in de finale te sterk) en de olympische titel van 2021.
Woensdag was Nederland in Grenchen het snelst (met Tijmen van Loon) in de kwalificatie, in de first Rround en in de finale.
Heren team sprint
 Nederland  42,325
 Groot-Brittannië 43,565
 Frankrijk 43,332
Duitsland 44,501
               
 
podium heren elimination
 

Philip Heijnen veroverde brons op de afvalkoers. De pas 22-jarige Brabander boekte zo zijn eerste internationale succes bij de senioren.
Heijnen leek zesde te gaan worden toen hij bij de vijftiende tussensprint als laatste over de streep kwam.
De jury besloot echter de Belg Jules Hesters te diskwalificeren omdat die al rondenlang niet volgens de regels  flinke duwen en kopstoten uitdeelde.
Heijnen mocht door, overleefde nog twee sprints en moest daarna zijn meerdere erkennen in de Duitser Tim Teutenberg en de Portugees Rui Oliveira.
Teutenberg sprintte in de laatste sprint naar de titel. Elia Viviani ,tweevoudig wereld- en Europees kampioen, werd vierde.

 
met dank aan Jules Hesters, die na deze sprint uit de wedstrijd wordt genomen
Heren elimination
Tim Torn Teutenberg (Ger)
 Rui Oliveira (Por)
 Philip Heijnen 
6. Jules Hesters (Bel)