Yusaku Kosei (SS) wint zijn derde G-3 toernooi

  Yusaku Kosei won de hoofdprijs van € 30.750,-

Van de vijf keirin specialisten met de SS-status die aan het G-3 toernooi in Hakodate (16 t/m 19 april) deelnamen wisten Yusaku Kosei en Shintaro Sato de finale te bereiken. De finale werd gewonnen door de 33-jarige Yusaku Kosei (SS) die al zijn derde G-3 toernooi in dit jaar won.
In zijn loopbaan won hij vandaag zijn elfde G-3 toernooi.

De totale omzet (gambling) voor de vier dagen bedroeg 5.550.571.300 yen, (= € 32.795.419,- ) waarmee de doelstelling van 5 miljard yen aanzienlijk werd overschreden.

Amerikaanse pré-selectie voor de Spelen

USA Cycling announces Paris 2024 track Olympic long team.
12 athletes have been nominated to the Olympic long team for the women’s team pursuit, women’s madison, women’s omnium, and men’s omnium.

Donderdag maakte USA Cycling de namen bekend van de initiële lijst van atleten waaruit de definitieve selectie voor de Olympische Spelen van Parijs 2024 volgende maand zal worden geselecteerd

 J  Jennifer Valente een  kandidate voor Olympisch eremetaal in het omnium  

Het damesteam bestaat in totaal uit negen pistards, van wie er vier bronzen medailles behaalden tijdens de ploegenachtervolging van Tokyo 2020: Chloé Dygert (1997)- Jennifer Valente (1994) – Megan Jastrab (2002) en Lily Williams (1994)

Nieuwkomers in de Olympische Long Team-selectie zijn onder meer team pursuit Pan American champions Olivia Cummins – Emily Ehrlich – Colleen Gulick en Bethany Matsick.
Bovendien heeft Road Grand Tour-etappewinnaar Kristen Faulkner het afgelopen jaar gewijd aan training en racen op de baan, en ze zal deze zomer haar ticket naar Parijs willen claimen.

Bij de heren zijn er drie Olympische kandidaten – Grant Koontz – Colby Lange en Peter Moore die strijden om een ticket voor het omnium

Roger Kluge wint opnieuw ‘Forster Derny Cup’

Zaterdagmiddag 18 mei vond de twaalfde editie van de ‘Forster Derny Cup’ plaats in Forst, Duitsland. Na twee Laufe van elk 40 ronden door het centrum van de stad wist de winnaar van 2023, de Duitser Roger Kluge achter gangmaker André Dippel met succes zijn overwinning van 2023 te prolongeren
 
Eindstand 12e ‘Forster Derny Cup
1. Roger Kluge – Andrë Dippel                                4+1 = 5 pts
2. Reinier Honig  – René Kos                             3+2 = 5 pts
3. Franz Schiewer – Patrick Wolfrum                        2+4 = 6 pts
4. Theo Reinhardt – Edwin Smeulders (Bel)               1+5 = 6 pts
5. Viktor Filutas (Hun) – Sven Lohse                        5+3 = 8 pts
6. Daniel Harnisch – Gerd Gessler                          7+6 = 13 pts
7. Robert Retschke – Holger Ehnert                        6+7 = 13 pts
8. Stefan Schäfer – Peter Bäuerlein                         9+8 = 17 pts
9. Filip Prokopyszyn (Pol) – Marc Butzen (Bel)         8+10 = 18 pts
10. Oldrich Nowotný (Cze) – Tim Biemelt               12+9 = 21 pts
11. Marin Martin Gründer – Florian Podlesch         11+11 = 22 pts
12. Philip Weber – Volker Richter                         10 +12 = 22 pts
13. Nils el Kanji – Stefan Schneider                     13 +13 = 26 pts

‘4 Bahnen Tournee’ – Singen dag 1

Op de eerste dag van de derde locatie van het ‘4 Bahnen Tournee’ op de slechts 200 meter lange betonnen baan in Singen zet Moritz Augenstein zijn succesvolle reeks voort. Nu won hij samen met Moritz Malcharek de madison.
Vandaag staat o.a. het omnium en keirin voor heren en elimination en scratch voor dames op het programma.
Ook komen zoals eerder vermeld de stayers in de baan.
De dag wordt gestart met de kwalificaties voor het omnium
    Moritz Augenstein en Moritz Malcharek wonnen de madison in Singen.

Heren sprint class-1
1. Mattia Predomo (Ita)
2. Ronaldo Laitonjam (Ind)
3. Maxwell Liebeknecht (Aus)
11. Loris Leneman (Ned)
12. Mike Krabbenborg ( Ned)

Dames sprint class-1
1. Emy Savard (Can)
2. Sina Temmem (Ger)
3. Victoria Stelling (Ger)

Dames omnium class-1
1. Jasmin Leichti (Sui) 137 pts
2. Nora Tveit (No) 122 pts
3. Petra Ševčíková  (Cze) 116 pts

 

Heren puntenkoers 30 km class-2
1. Vitaliy Hryniv (Ukr) 80 pts
2. Benjamin Boos (Ger) 63 pts
3. Clever José Martinez Moros (Ven) 52 pts
19. Roy Eefting (Ned)

Heren madison 36 km class-1
1. Moritz Augenstein – Moritz Malcharek (Ger) 86 pts
2. Dennis Rugovac – Jan Voneš (Cze) 65 pts
3. Max Schmidbauer – Raphael Kokas (Aut) 59 pts
6. Roy Eefting (Ned)– Claudio Imhof (Sui)
8. Nicolò De Lisi (Sui) – Yoran van Gucht (Bel)

                             
                             
                             
                             

JICF International Track Cup’’  (class-2)

                      Tsuyaka Uchina won het omnium bij de dames           
Na het succes van de ‘Japan Track Cup’ I en II vorige week in Izu, is de 250 meter lange baan van de TipStar Dome in Chiba aan de rand van Tokio, vandaag en morgen het toneel van een ander Japans evenement, hoewel in dit geval class-2, de 10e editie van de ‘JICF International Track Cup’ Op de tweede dag zijn de wedstrijden voor heren en dames in omgekeerde volgorde
                  Uchino en Kakita zijn ook topfavorieten voor de madison op de tweede dag        

Heren sprint class-2
1. Shih Fing Kang (Tpe)
2. Ryan Elliott (Aus)
3. Minato Nakaishi (Jap)

Heren madison 30 km class-2
1. Graeme Frislie – Kurt Eater (Aus) 59 pts
2. Kai Kwong Tso – Tsun Wai Chu (HKG) 33 pts
3. Mengjie Wang – Zhengyu Pei (Chn) 26 pts

 

Dames keirin class-2
1. Noa Obara (Jap)
2. Haruka Nakazawa (Jap)
3. Lulu Chen (Chn)

Dames omnium class-2
1.Tsuyaka Uchin0 (Jap) 157 pts
2. Maho Kakita (jap) 130 pts
3. She Wing Lee (HKG) 117 pts

Finale Bahnen Tournee met topsprintsters

  de Duitse topsprintsters staan in Dudenhofen aan de start

Op tweede pinksterdag vindt op de baan te Dudenhofen de finale van het ‘4 Bahnen Tournee’ plaats. Op de deelnemerslijst bij o.a. de ‘ Kurzzeit’ onderdelen staan namen van heren en dames die niet in Ludwigshafen – Darmstadt en Singen deelnamen zoals de sprinters Maximilian Dörnbach – Stefan Bötticher – Nik Schröder – Luca Spiegel en sprintsters Pauline Sophie Grabosch – Emma Hinze – Lea Sophie Friedrich en Alessa-Catriona Pröpster.

België  is in Dudenhofen niet alleen vertegenwoordigd door Yoran van Gucht maar ook de sprintsters Nicky Degrendele – Valerie Jenaer – Julie Nicolaes , sprinters Runar de Schrijver – Tjorven Mertens – Mathis Lefeber en endurance heren Brent van Mulders – Renzo Raes  – Stan Dens komen op de 250 meter houten baan in actie