Deelnemers The Next Generation met OS of WK titel bij de elite

 
Emma Hinze (Ger) versus Cathrine Wernimont (Bel) tijdens ‘The Next Generation’
 
Nu dit weekend (6 -7 en 8 januari) het event ‘The Next Generation’ in Omnisport wordt gehouden heeft Eric de Man een overzicht gemaakt van alle junioren die in het verleden hebben deelgenomen en later Olympisch Kampioen en/of wereldkampioen zijn geworden bij de elite.
Meestal op de baan, maar enkelen ook op de weg, in het veld of op de MTB. Er is zelfs een kleine aanvulling ten opzichte van het vorige overzicht; daarin had hij geen rekening gehouden met het inmiddels al verdwenen WK ploegentijdrit. En wat we er ook van denken: ook dat is een wereldtitel.
   Taky Marie Divine Kouame (Fra) was de laatste wereldkampioen die in 2019 nog aan het event voor junioren deelnam  

Niet minder dan 32 latere Olympische- en Wereldkampioenen bij de elite (baan, weg, MTB en/of veld) hebben als junior deel genomen aan ‘The Next Generation’. Het eerste jaar van deelname is vermeld:

2009
Laura Trott (Gbr) (OS ploegenachtervolging 2012 en 2016, OS omnium 2012 en 2016, OS madison 2020, WK ploegenachtervolging 2011, 2012, 2013 en 2014, WK omnium 2012 en 2016, WK scratch 2016)
Matthijs Buchli (Ned) (OS teamsprint 2020, WK teamsprint 2018, 2019 en 2020, WK keirin 2019)
Coryn Rivera (USA) (WK ploegentijdrit 2017)
Kian Emadi (Gbr) (WK ploegenachtervolging 2018)
Shanne Braspennincx (Ned) (OS keirin 2020)

2010
Philip Hindes (Gbr)* (OS teamsprint 2012 en 2016)
* tijdens The Next Generation nog rijdend voor (GER)
Lucas Liss (Ger) (WK scratch 2015)

2011
Nils van ‘t Hoenderdaal (Ned) (WK teamsprint 2018)

2012
Elis Ligtlee (Ned) (OS keirin 2016)
Lotte Kopecky (Bel) (WK madison 2017 en 2022, WK puntenkoers 2021, WK afvalrace 2022)
Jan-Willem van Schip (Ned) (WK puntenkoers 2019)
Sam Ligtlee (Ned) (WK 1 kilometer 2020)

2013
Amalie Dideriksen (Den) (WK weg 2016)
Nicky Degrendele (Bel) (WK keirin 2018)
Emily Nelson (Gbr) (WK madison 2018)
Lisa Klein (Ger) (WK ploegentijdrit 2018, OS ploegenachtervolging 2020, WK Mixed Relay 2021)

2014
Emma Hinze (Ger) (WK teamsprint 2020, 2021 en 2022, WK sprint 2020 en 2021, WK keirin 2020)
Laura Süssemilch (Ger) (WK ploegenachtervolging 2021)

2015
Ethan Hayter (Gbr) (WK ploegenachtervolging 2018 en 2022, WK omnium 2021 en 2022)
Pauline Grabosch (Ger) (WK teamsprint 2018, 2020, 2021 en 2022) Frederik Madsen (Den) (WK ploegenachtervolging 2020)
Rasmus Pedersen (Den) (WK ploegenachtervolging 2020)
Franziska Brausse (Ger) (OS ploegenachtervolging 2020, WK ploegenachtervolging 2021, WK achtervolging 2022)

2016
Julius Johansen (Den) (WK ploegenachtervolging 2020)
Tom Pidcock (Gbr) (OS mountainbike 2020, WK veldrijden 2022) Matthew Walls (Gbr) (OS omnium 2020)
Mathilde Gros (Fra) (WK sprint 2022)

2017
Lea Sophie Friedrich (Ger) (WK teamsprint 2020, 2021 en 2022, WK 500 meter 2020 en 2021, WK keirin 2021 en 2022)
Donavan Grondin (Fra) (WK scratch 2021, WK madison 2022)
Shari Bossuyt (Bel) (WK madison 2022)

2018
Ethan Vernon (Gbr) (WK ploegenachtervolging 2022)

2019
Taky Marie Divine Kouame (Fra) (WK 500 meter 2022)

N.B. De Olympische Spelen 2020 hebben zoals bekend in 2021 plaats gevonden.