Belgische kampioenschappen’- last day

   podium heren omnium

Drie nationale titels voor Lotte Kopecky
Zondag kwam Kopecky in actie in de elimination en de madison, de twee onderdelen waarin ze regerend wereldkampioene is. In de afvalling was ze niet van de kop van de koers weg te slaan, om uiteindelijk weg te rijden van haar taaiste concurrente De Clercq, die dus opnieuw zilver veroverde. De piepjonge Hélène Hesters pakte brons.
In de madison kwam Kopecky in actie samen met collega-wereldkampioene Shari Bossuyt, die dit weekend haar comeback maakte na de sleutelbeenbreuk die ze eind december had opgelopen.
In een wedstrijd samen met de jongens juniores haalden Kopecky/Bossuyt het vlot voor de enige andere twee dameskoppels, Katrijn De Clercq/Sara Maes en Marith Vanhove/Hélène Hesters.

Nicky Degrendele, die in de sprint al de titel won kon opnieuw haar explosieve spiervezels aanspreken, zondag won ze de keirin.
Tuur Dens was meester in het omnium.

 

Dames keirin
 Nicky Degrendele
 Valerie Jenaer
 Kjelle Poets

Dames elimination
 Lotte Kopecky
 Katrijn De Clercq
 Hélène Hesters

 

Heren omnium
 Tuur Dens 137 pts
 Jules Hesters 132 pts
 Noah Vandenbranden 127 pts