‘Belgian International Track Meeting’

 
Mikhail Yaroslav, winnaar van het sprinttoernooi, werd in Gent begeleid door zijn sprintcoach die we even hebben gesproken
Zaterdag, de tweede dag van de ‘Belgian International Track Meeting’ (class-1) was het voor fotograaf Marc Bouwens en Baanwacht opnieuw genieten in het VWEM in Gent.
Een dit jaar wel uitzonderlijk sterk deelnemersveld en een perfecte organisatie zorgden voor een spannend wedstrijdverloop in het omnium bij de heren en dames.
Vermeldenswaardig;
Lindsay De Vylder stapte al in zijn kwalificatie reeks af.
Lisa van Belle ( Ned) kwam in de elimination ten val en stapte niet meer op. Hélène Hesters werd na een valpartij per ambulance naar het ziekenhuis gebracht Letizia Paternoster, geholpen door landgenote Chiarra Consonni (kreeg een waarschuwing) werd door de jury de punten ontnomen die ze in de laatste sprint behaalde en stond nu naast het podium.
Philip Heijnen zijn leeuwenmoed werd beloond met een mooie zesde plaats
  
Casper van Uden liet met zijn snelheid zien veel mogelijkheden op de baan in zich te hebben
Heren sprint (class-1)
1.   Mikhail Yakovlev (Isr)
2.   Mateusz Rudyk (Pol)
3.   Rayan Helal (Fra)
4.   Sébastien Vigier (Fra)
6.   Daan Kool (Ned)
12. Tijmen van Loon (Ned)
18. Runar de Schrijver (Bel)
23. Tjorven Mertens (Bel)
24. Lowie Nulens (Bel)
25. Mathias Lefeber (Bel)
27. Yeno Vingerhoets (Bel)
28. Thibault van Laere (Bel)
DSQ Melvin Landerneau (Fra)
  Dames sprint (class-1)
1.Taky Marie Divine Kouamé (Fra)
2. Nicky Degrendele (Bel)
3. Nikola Sibiak (Pol)
4. Urszula Los (Pol)
7.Julie Nicolaes (Bel)
8. Ruby Huisman (Ned)
9. Valerie Jenaer (Bel)
11. Zoë Wolfs (Bel)
 
zijn leeuwenmoed leverde Philip Heijnen een mooie zesde plaats op in een zeer sterk bezet omnium
Heren omnium (class-1)
1.  Aaron Gate (Nzl) 169 pts
2.  Fabio Van Den Bossche (Bel) 159 pts
3.  Ethan Hayter (Gr-Br)158 pts
4.  Benjamin Thomas (Fra) 151 pts
5.  Simone Consonni (Ita) 135 pts
6.  Philip Heijnen (Ned) 133 pts
12. Casper van Uden (Ned) 65 pts
13. Vincent Hoppezak (Ned) 58 pts
21. Elmar Abma (Ned) 13 pts
23. Alex Vogel (Sui) – 9 pts
 

Dames omnium (class-1)
1. Lotte Kopecky (Bel) 130 pts
2. Ally Wollaston (Nzl) 127 pts
3. Lara Gillespie (Irl) 122 pts
4. Letizia Paternoster (Ita) 119 pts
5. Georgia Baker (Aus) 111 pts
6.  Mike van der Duin (Ned) 105 pts
10. Babette van der Wolf (Ned) 76 pts
14. Lani Wittevrongel (Bel) 36 pts
DNF Lisa van Belle (Ned)
DNF Hélène Hesters (Bel)

 
Mike van der Duin is op de weg terug …maar de Spelen naderen wel met rasse schreden